HOLLY HAZE BLACK Energizer czyli Holka 

 Urodziła się 7 stycznia 2003 r. w Chorzowie.

 Rodzice Holki to GARY Bohemia Alke czyli Pako oraz BEBE Energizer czyli Bebe :)

 Gdy pojawiła się możliwość, by w moim domu pojawił się pies - pierwszy pies, to już od jakiegoś czasu byłam zauroczona borderkami. Wszystkie informacje, które udało mi się zdobyć o tej rasie miały w podtekście: BORDER NIE NADAJE SIĘ NA PIERWSZEGO PSA! Wtedy jeszcze nie było zbyt wiele hodowli border collie i bardzo dla mnie szczęśliwie złożyło się, że na Śląsku mieściła się hodowla Energizer. Zanim zamówiłam szczeniaka, rozmawiałam z hodowcą, o tym, że to będzie mój pierwszy pies, że mieszkam w mieście, że jeżeli uważa, że to nie są warunki dla borderka, to trudno - poszukam sobie bardziej miejskiej rasy. Tomek wtedy powiedział coś bardzo ważnego: psa będziesz miała takiego jak sobie wychowasz. On ze swej strony wybrał mi szczeniaka zapowiadającego się na psa spokojnego i bardzo kontaktowego.

 I taka mi Holunia urosła :)

 Jest to typowy border city czyli border miejski :) Nie tęskni za owcami, nie przeraża jej życie w mieście, nie rozrabia gdy samotnie czeka w domu, aż wszyscy wrócą z pracy. Za to chętnie spędza z pańcią czas - niezależnie czy jest to akurat spacerek z piłeczką, wycieczka rowerowa, czy herbatka u znajomych :) Bardzo lubi uczyć się nowych rzeczy - przecież w czasie nauki pani jest z nią, nią się zajmuje i ją chwali :)

 Holka urodziła się jako grzeczny pies i tak jest - grzeczna, opanowana, miła dla wszystkich. Jednym słowem bezproblemowa dziewczyna :)

 No, dobra ;) Przesadziłam. Holka ma swoje słabe strony: przede wszystkim jej aport woła o pomstę do nieba! To są chyba błędy wychowawcze. No i lęk przed petardami i burzą :( Do pierwszego roku życia, Holka nie miała problemu z burzami czy sztucznymi ogniami. Ale gdy skończyła rok, jakiś oszołom rzucił Holce petardę pod łapy i zaczęło się :( Na szczęście Holka nie reaguje histerycznie na petardy, zamiast uciekać raczej szuka miejsca by się schować. Gdy jesteśmy na spacerze i przyłapie nas burza lub sztuczne ognie Holka zdecydowanie ale spokojnie zmierza do domu.

 Odeszła 22 VI 2015 r.